Dítě je dar života. Né každý má to štěstí stát se maminkou či tatínkem a tak je naším posláním pomáhat dobrým lidem stát se rodiči.

Měli byste vědět

Malá statistika

V České republice je 20% neplodných párů a toto číslo stále narůstá. Dobrá zpráva je, že až 95% párů se dostane účinné lékařské pomoci. Díky asistované reprodukci a odborných center po celé ČR se narodí 4% dětí a počet narozených dětí stále roste.

Léčba pomocí asistované reprodukce v dnešní době zaznamenává výrazně lepší výsledky než v minulosti. Odborné studie lékařů hovoří až o 80–90% šanci pro neplodný pár na početí jednoho dítěte nejpozději do 3. cyklu. Úspěšnost léčby samozřejmě závisí na mnoha faktorech a je třeba přistupovat ke každému jednotlivému páru individuálně.

Kdy je čas myslet na umělé oplodnění: Jaké páry čekají vyšetření?

Snažíte se o potomka už přes rok a pořád ne a ne otěhotnět? Nepropadejte hned panice, pořád je tady medicína, která si dokáže s vaším problémem v mnoha případech poradit.

Ptáte se, kdy si začít dělat starosti s neplodností? Kdy začít situaci řešit? Jaká vyšetření musí pár podstoupit, co tato vyšetření zahrnují a jaké jsou metody umělého oplodnění? To vše jsou otázky, které je třeba zodpovědět.

www.supermamy.cz

Ani ve čtyřiceti není pozdě

V České republice dlouhodobě přibývá párů, které musí řešit problém neplodnosti, zároveň s tím rapidně roste věk prvorodiček. Ani dítě po čtyřicítce přitom dnes nemusí znamenat komplikaci.

S těhotenstvím po čtyřicítce se pojí jistá rizika, ale s dostatkem informací a odbornou konzultací se dají překonat. Na zjištění a prevenci genetických vad upozornila vedoucí genetického programu kliniky GENNET.

http://zena-in.cz/clanek/ani-ve-ctyriceti-neni-pozde

Plodnost mužů klesá! Tipy, jak ji podpořit

Ženy po třicítce se strachují o své tikající reprodukční hodiny, ale také kvalita mužského spermatu se zhoršuje, jak potvrzují mnohé odborné studie. Podle některých teorií bude v blízké budoucnosti neplodnost běžným problémem mužů. Jsou tyto obavy reálné?

Na první pohled se zdá, že s globální porodností není žádný problém. Světová populace překročila hranici 7 miliard a dál utěšeně narůstá. Stále více indicií však naznačuje, že kvalita i kvantita mužských spermií začíná klesat – potvrzuje to několik odborných studií z různých částí světa.

http://www.maminka.cz/clanek/plodnost-muzu-klesa-tipy-jak-ji-podporit

Epidemie neplodnosti! Od revoluce se snížil počet spermií o polovinu!

Dříve se problémy s početím přisuzovaly především ženám. V současné době se ale čím dál častěji řeší také otázky týkající se mužské neplodnosti.

Příčinou mužské neplodnosti mohou být civilizační faktory, životní styl, ale i zdravotní stav nebo stres. Existují možnosti prevence i léčby a je velmi důležité se o nich dozvědět včas. O klesající kvalitě spermiogramu, poměru neplodnosti v páru, statistikách, možnostech a o mnohém dalším hovořil gynekolog Štěpán Budka z Centra asistované reprodukce Pronatal.

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/407727/epidemie-neplodnosti-od-revoluce-se-snizil-pocet-spermii-o-polovinu.html

Náhradní mateřství: Šance pro neplodné balancuje na hraně zákona

Náhradní mateřství je u nás málo diskutované a skoro tabuizované téma, často je ale poslední nadějí pro neplodné páry. Proč se o něm málo mluví?

Jedním z problémů je legislativa – český právní řád náhradní mateřství nezakazuje, ale také nijak neupravuje. Proto je důležité znát existující pravidla a možnosti. Jak je to tedy s náhradní matkou, klinikami a financemi?

http://www.maminka.cz/clanek/nahradni-materstvi-sance-pro-neplodne-balancuje-na-hrane-zakona

Antikoncepce maskuje problém s plodností, vinit ji nelze, říká docent Mardešić

Výrazné jméno, výrazná tvář a výrazná osobnost, kterou u nás zná každá žena, která kdy marně toužila po dítěti. Stovky dalších jí za ně vděčí.

Gynekolog, porodník a odborník na mimotělní oplodnění docent Tonko Mardešić pomáhal obor asistované reprodukce doslova vydupat ze země už v bývalém Československu a určuje její základní směry i dnes.

https://www.zena.cz/zdravi/antikoncepce-problemy-prekryje/r~ae31d4383d2011e6888a0025900fea04/