Dítě je dar života. Né každý má to štěstí stát se maminkou či tatínkem a tak je naším posláním pomáhat dobrým lidem stát se rodiči.

Zamražování spermií

Zamrazení spermatu se provádí metodou pomalého zamrazováním za pomoci komerčně dostupných kryokonzervačních médií. Materiály, média a postupy použité v procesu zamrazení jsou sledovány a podléhají kontrole státních institucí.

Z jednoho odběru se získá 2 až 5 zkumavek tzv. kryospermatu. Sperma se smíchá s ochranným roztokem, tzv. kryoprotektivem; obvykle obsahuje např. glycerol. Roztok se uzavře do sterilních zkumavek. Speciálním postupem se zmrazí: kryozkumavky se upevní do stojanu a umístí se nad hladinu kapalného dusíku po dobu 30 minut. Poté se do kapalného dusíku ponoří. Zkumavky zůstávají v kontejneru s kapalným dusíkem o teplotě -196 °C.

Spermie mohou být skladovány neomezeně po vámi určenou dobu.

Měli byste vědět:

V dnešní době se pomalu stává z mužské neplodnosti epidemie. Podle údajů Světové zdravotnické organizace má s početím dítěte problémy 15% párů. Z každého sta párů, které se o dítě pokoušejí, jsou čtyři zcela neplodné a šestnáct má sníženou plodnost. Ve 40% je přitom chyba na straně muže (v dalších 40% na straně ženy, přibližně 20% příčin neplodnosti zůstane neobjasněno). Kvalita spermií rapidně klesá, jen devět mužů ze sta vyhovuje požadavkům na kvalitu spermatu.

Civilizační a jiné choroby včetně jejich následné léčby mohou nepříznivě ovlivnit kvalitu mužských spermií. Také např. chemoterapie a ozařování mohou trvale snížit nebo zcela znemožnit vaši schopnost zplodit dítě.

Proč zamrazit spermie?

Uložíte si nejkvalitnější spermie z reprodukčního období vašeho života a uchováte si naději mít vlastního zdravéího potomka i v pozdějším věku.

Kontaktní formulář